Auschwitz – Birkenau

Miejsce Pamięci i Muzeum

Wycieczka z przewodnikiem

Ogólne informacje

Auschwitz-Birkenau (1941-1945) był największym z nazistowskich obozów koncentracyjnych w Niemczech. Położona w południowej Polsce okupowanej przez Niemców, swoją nazwę wzięła od pobliskiego Oświęcimia, położonego w promieniu około 25 kilometrów od Katowic i 280 kilometrów od Warszawy. Kompleks składał się z trzech głównych obozów: Auschwitz I - centrum administracyjnego, Auschwitz II (Birkenau) - obozu zagłady oraz Auschwitz III (Monowitz) - obozu pracy. W 1990 r. Liczba zamordowanych w obozie wyniosła 1,1 mln.

Około 90 procent z nich stanowili Żydzi z prawie wszystkich krajów europejskich. Większość zmarłych zabito w komorach gazowych przy użyciu Cyklonu B; inne zgony powodowane były przez systematyczny głód, pracę przymusową, brak kontroli chorób, indywidualne egzekucje i tzw. eksperymenty medyczne. Pod koniec wojny SS dołożyło wszelkich starań, aby zniszczyć to, co pozostało z obozu, spalić archiwa i wymordować wszystkich ludzi, których nazywali „Nosicielami Tajemnic”. Wycieczka do Auschwitz-Birkenau daje możliwość poznania holokaustu i zobaczenia jednego z najbardziej przerażających, ale i wzruszających miejsc na świecie.

Potrzebne informacje

W trakcie zwiedzania będzie można zwiedzić stałą wystawę i oryginalne budynki na terenie byłego obozu macierzystego (Auschwitz) oraz zwiedzić najważniejsze oryginalne obiekty w Birkenau. Cała wycieczka trwa około 5-6 godzin. W pierwszej części obozu spędzisz około 2 godzin, w drugiej około 1,5 godziny. W Muzeum można robić zdjęcia. Po przyjeździe do Katowic zostaniesz odwieziony do punktu odbioru.

DODATKOWE INFORMACJE:
Informujemy, że ze względu na przepisy bezpieczeństwa nie wolno wjeżdżać do Auschwitz - Birkenau z jakimkolwiek plecakiem i torebką - można je zostawić w vanie.

Ze względu na przepisy bezpieczeństwa Muzeum należy mieć przy sobie dowód tożsamości

Ze względu na dużą liczbę odwiedzających przybywających do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau zalecamy jak najszybsze zarezerwowanie zwiedzania.

Formularz rezerwacji

Cennik

1 osoba 280 PLN 72 Euro
2 osoby 199 PLN / osoba 51 Euro / osoba
3 osoby 180 PLN / osoba 46 Euro / osoba
4 osoby i więcej 160 PLN / osoba 44 Euro / osoba

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ SPECJALNĄ NA JEDNODNIOWY WYCIECZKĘ DO KOPALNI SOLI WIELICZKA i AUSCHWITZ - MUZEUM I PAMIĘĆ BIRKENAU

Dostępne języki:
POL, ANG, NIEM, WŁ, HISZP, FRA, CZE, SLO

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji.

Przewiń do góry