Kopalnia Węgla Guido

Ogólne informacje

Zwiedzanie Kopalni Guido

Czy jesteś gotowy na podziemną przygodę?

Dojedziecie tam autentyczną windą (na Śląsku zwaną „shola”), taką samą, jaką używa się w czynnych kopalniach węgla. Ekspresowa jazda w ciemności trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund!

Największą atrakcją poziomu 320 są prezentowane w ruchu wielkogabarytowe maszyny górnicze oraz jazda podwieszaną kolejką elektryczną. Doświadczenie na poziomie 320 związane jest przede wszystkim z eksploracją rozwoju technologii górniczej od końca XIX wieku do czasów współczesnych.

Tutaj dowiesz się, jak wygląda ciężka praca górnika, w jakich warunkach wydobywa się węgiel i co matka natura może zrobić z tunelami, jeśli nie są zabezpieczone podporą. Przejdziesz przez labirynt wyrobisk górniczych - w niektórych miejscach będzie stromo i ciemno! Pamiętaj, że na całej trasie turystycznej należy nosić kask ochronny.

Chociaż Kopalnia Guido już dawno zaprzestała wydobycia węgla, wciąż pozostaje trochę węgla. Podczas zwiedzania zobaczysz go co najmniej cztery razy, w surowej postaci - szwach o grubości dwóch metrów.

Część trasy na poziomie 320 zostanie pokryta podwieszaną kolejką elektryczną. To jedyna taka szyna na świecie, która została udostępniona turystom! Zabierze Cię on w rejon pracy dwóch maszyn, kombajnu chodnikowego i kombajnu ścianowego. Z bardzo bliska zobaczysz, jak działają te potężne maszyny do wydobywania skał i węgla.

Wycieczka po Kopalni Guido kończy się w najgłębiej położonym pubie w Europie! Dla dorosłych Pump Hall oferuje specjalność domu, piwo „Guido” - fantastyczny napój warzony przez lokalny browar z Gliwic w dwóch wersjach: lager i stout. W Pijalni można też napić się kawy, kupić pamiątki lub spróbować śląskiej kuchni.

Potrzebne informacje

Temperatura pod ziemią waha się w granicach 7-16 stopni C - w zależności od pory roku

Zalecamy odpowiedni ubiór (kurtka przeciwdeszczowa, peleryna) oraz pełne obuwie z płaską podeszwą

Masz prawo do robienia zdjęć.

Po powrocie do Katowic zostaniesz przeniesiony z powrotem do miejsca, w którym rozpocząłeś swoją podróż.

Formularz rezerwacji

Cennik

1 osoba 699 PLN 180 €
2 osoby 350 PLN / osoba 90 € / osoba
3 osoby 250 PLN / osoba 64 € / osoba
4 - 8 osoby 199 PLN / osoba 51 € / osoba
9 osoby i więcej 160 PLN / osoba 41 € / osoba

Jeśli organizujesz imprezę firmową, skontaktuj się z nami, aby poznać idealne rozwiązania firmowe: trip@silesiatrip.pl

Dostępne języki:
PL, ANG, NIEM, WŁO, FRAN, HISZP, ROS

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji

Przewiń do góry