Ogrodzieniec

Śladami filmu Wiedźmin

Z przewodnikiem

Ogólne informacje

Będąc w Katowicach warto przyjrzeć się Jurze. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Zapraszamy w fascynującą podróż po świecie Wiedźmina i historii jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce. Na uwagę zasługują ruiny zamku w Ogrodzieńcu, który ma bogatą i ciekawą historię. To malownicze miejsce przyciąga artystów i filmowców. W zamku i okolicznych skałach kręcono filmy takie jak „Zemsta” znanego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy oraz sceny do międzynarodowego hitu Netflixa „Wiedźmin”. Podążając śladami Geralta z Rivii, napotkasz z pierwszej ręki magiczne miejsca serii w towarzystwie naszych doświadczonych przewodników. Świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego stał się hitem, a seria gier o Wiedźminie bije rekordy popularności.
Historia zamku sięga XIV wieku. Był świadkiem wydarzeń historycznych, odwiedzany przez najbogatszych arystokratów w Polsce. W średniowieczu król Polski Kazimierz Wielki stworzył sieć Orlich Gniazd na Jurze, zamków strzegących polskiej granicy. Z miejscem tym wiąże się też wiele legend, nocą można spotkać nocne zwierzę, w które przemieniono jednego z właścicieli, oraz nawiedzającą różne baszty białą panią.
Nasza trasa jest nie tylko dla fanów Geralta, ale także dla osób, które chcą odkryć magię regionu Jura. Wrzuć monetę do swojego Wiedźmina, Dolina Obfitości.

Potrzebne informacje

Już niebawem...

Formularz rezerwacji

Cennik

Coming soon...
Przewiń do góry