Zamek w Pszczynie

Zamek w Pszczynie i Zagroda Żubrów

Ogólne informacje

W czasie Wielkiej Wojny Pszczyna nazywana była „małym Berlinem”

Tutaj zapadały decyzje wpływające na losy świata.

Zamek w Pszczynie to wyjątkowa rezydencja na skalę europejską z ponad 70% oryginalnym, historycznym wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku. Na wystawie stałej znajduje się m.in. mieszkanie cesarza Wilhelma II - wnuk brytyjskiej królowej Wiktorii na siedzibę dla siebie i swoich najwyższych sztabów wybrał Pszczynę. Zabrał tu wielu gości, m.in. bułgarskiego cara Ferdynanda, austriacko-węgierskiego cesarza Karola I i Envera Paszę - faktycznego dyktatora Turcji.

W 1995 roku zamek w Pszczynie otrzymał nagrodę organizacji Europa Nostra z siedzibą w Hadze za staranną rekonstrukcję wnętrza zamku wraz z wyposażeniem. Kończąc wizytę w zamku, zapraszamy na krótki spacer po parku książęcym i na spotkanie z żubrami i zwierzyną łowną występującą w okolicznych lasach.

Potrzebne informacje

Podczas zwiedzania będziesz miał okazję zwiedzić cały zamek z oryginalnymi wnętrzami. Na koniec wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić wioskę i park żubrów. Cała wycieczka trwa około 5 godzin. Spędzisz około 1,5 godziny na trasie z audioprzewodnikiem, a następnie około 1,5 godziny na relaks w wiosce żubrów i parku. Możesz robić zdjęcia. Po przyjeździe do Katowic zostaniesz odwieziony do punktu odbioru.

Formularz rezerwacji

Cennik

1 osoba 550 PLN 141 €
2 osoby 250 PLN / osoba 65 € / osoba
3 osoby 199 PLN / osoba 51 € / osoba
4-6 osoby 170 PLN / osoba 44 € / osoba
7 osób i więcej 145 PLN / osoba 37 € / osoba

Dostępne języki:
PL, ENG, GER, ITA, ESP, RUSS, FRA

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji

Przewiń do góry