Kopalnia Soli w Wieliczce

Ogólne informacje

Jedyna kopalnia soli na świecie zachowana w tak nienagannym stanie i umieszczona na oryginalnej liście światowego dziedzictwa UNESCO! 135 metrów pod ziemią! Odwiedzane przez ponad 1 milion turystów rocznie!

„Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce to jedyne miejsce na świecie, w którym wydobycie trwa nieprzerwanie od średniowiecza. Oryginalne wyrobiska (podłużnice, trawersy, komory, jeziora, a także mniejsze i większe szyby), leżące na dziewięciu poziomach, rozciągają się łącznie na 300 kilometrów: osiągając głębokość 327 metrów ilustrują wszystkie etapy rozwoju górnictwa technologia w czasie ”. - cytat pochodzi z uzasadnienia wpisania Kopalni Soli w Wieliczce na I Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO w dniu 8 września 1978 r. Wraz z 11 innymi obiektami z całego świata.

Kopalnia wyróżnia się również długą tradycją turystyczną. Słynne, zapierające dech w piersiach miejsce było na przestrzeni wieków odwiedzane przez Mikołaja Kopernika, Ignacego Paderewskiego, papieża Jana Pawła II i koronowanych głów państw, nie wspominając o milionach ludzi z całego świata. Wycieczka obejmuje wspaniałe „podziemne miasto” z jeziorami, korytarzami i wspaniałą kaplicą św. Kingi.

Potrzebne informacje

Podczas wycieczki będzie można zwiedzić dwadzieścia zabytkowych komnat połączonych 2 kilometrami korytarzy. Zejście do kopalni klatką schodową (380 stopni) na I Poziom (na głębokości 64 m) i powrót na powierzchnię szybem Daniłowicza z III Poziomu (na głębokości 135 m. Całość trwa) ok. 5 h. W Kopalni Soli spędzisz około 3 h. Po przyjeździe do Katowic zostaniesz odwieziony do punktu odbioru.

Formularz rezerwacji

Cennik

1 osoba 489 PLN 125 €
2 osoby 299 PLN / osoba 77 € / osoba
3 osoby 280 PLN / osoba 72 € / osoba
4-6 osób 250 PLN / osoba 64 € / osoba
7 osób i więcej 199 PLN / osoba 51 € / osoba

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ SPECJALNĄ NA JEDNODNIOWY WYCIECZKĘ DO KOPALNI SOLI WIELICZKA I AUSCHWITZ - BIRKENAU MUSUEM & MEMORIAL

Dostępne języki:
PL, ENG, GER, ITA, SPAN, FRA, RUSS

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji

Przewiń do góry