Wycieczka po Krakowie

Ogólne informacje

Kraków to drugie co do wielkości i jedno z najstarszych miast w Polsce. Położone nad Wisłą w ​​Małopolsce miasto sięga VII wieku, a Kraków był oficjalną stolicą Polski do 1596 roku i tradycyjnie był jednym z wiodących ośrodków polskiego życia naukowego, gospodarczego, kulturalnego i artystycznego. Uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Europy, Kraków jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie, a jego Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Prawdopodobnie przynajmniej raz jechałeś dużym autobusem zwanym „piętrowym” w dowolnej stolicy Europy. Kraków - ze względu na swoją historyczną specyfikę, wąskie uliczki i zamkniętą dla komunikacji miejskiej strefę - ich nie zaoferuje. Mamy jednak prawdziwą przyjemność zaoferować Ci coś podobnego, ale znacznie wygodniejszego i łatwiejszego. Zwiedzanie na pokładzie ekologicznego pojazdu elektrycznego wyposażonego w system audio to wygodny i najszybszy sposób na poznanie historii Krakowa i jego zabytków. Cichy, wygodny mały samochód może przejeżdżać przez Stare Miasto i poruszać się po jego małych i wąskich uliczkach. Możesz usiąść w wygodnym pojeździe i podziwiać to wspaniałe średniowieczne miasto. Podczas zwiedzania zwiedzający mają niepowtarzalną okazję zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Starym Mieście i Kazimierzu - dawnej dzielnicy żydowskiej, gdzie można poznać ślady Holokaustu przechodząc przez krakowskie getto do słynnej Fabryki Oskara Schindlera.

Po drodze: Stare Miasto - Rynek Główny, Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Barbakan, Kościół św. Piotra i Pawła; Kazimierz - Synagoga Tempel, Stara Synagoga, ul. Szeroka, Synagoga Remuh; Getto - Plac Bohaterów Getta, Apteka „Pod Orłem”, Fabryka Oskara Schindlera.

Potrzebne informacje

Masz prawo do robienia zdjęć.

Po powrocie do Katowic zostaniesz przeniesiony z powrotem do miejsca, w którym rozpocząłeś swoją podróż.

Formularz rezerwacji

Cennik

1 osoba 899 PLN 231 €
2 osoby 450 PLN / osoba 115 € / osoba
3 osoby 299 PLN / osoba 77 € / osoba
4 - 8 osób 199 PLN / osoba 51 € / osoba
9 osób i więcej 160 PLN / osoba 41 € / osoba

Dostępne języki:
POL, ANG, NIEM, WŁ, HISZP, FRA, CZE, SLO

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji

Przewiń do góry