Częstochowa

Klasztor Paulinów i ikona Matki Boskiej Czarnej Madonny

Ogólne informacje

Jasna Góra - zespół klasztorny Paulinów w Częstochowie to jedno z najważniejszych miejsc dla polskich katolików i popularne miejsce pielgrzymkowe od wieków. To, co czyni to miejsce wyjątkowym, to ikona Czarnej Madonny Matki Boskiej z VI wieku.
Uważa się, że jest cudowny i dlatego tysiące ludzi przynoszą tam swoje życzenia, modlitwy i nadzieje. Ukochany przez Jana Pawła II klasztor to także wyjątkowy zespół obronny z barokowym kościołem św. Krzyża i Narodzenia NMP, gotycką Kaplicą Marii Panny oraz okazałymi murami, bramami i bastionami.

Potrzebne informacje

Podczas wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić cały klasztor i kaplicę, w której znajduje się słynna Ikona Czarnej Madonny. Pod koniec wycieczki będziesz mieć około 1 godziny wolnego czasu. Cała wycieczka trwa około 5 godzin. Na wycieczkę z przewodnikiem spędzisz około 2 godzin, a potem około 1 godziny na relaks. Możesz robić zdjęcia. Po przyjeździe do Katowic zostaniesz odwieziony do punktu odbioru.

Latem pamiętaj o odpowiednim stroju.

Dress code: ramiona i kolana powinny być zakryte.

Formularz rezerwacji

Cennik

1 osoba 390 PLN 100 €
2 osoby 250 PLN / osoba 64 € / osoba
3 osoby 199 PLN / osoba 51 € / osoba
4-6 osób 160 PLN / osoba 41 € / osoba
7 osób i więcej 135 PLN / osoba 35 € / osoba

Dostępne języki:
PL, ENG, GER, ITA, SPAN, FRA, RUSS

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji

Przewiń do góry