Kopalnia Srebra

Ogólne informacje

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA

Arcydzieło podziemnej inżynierii górniczej

Rozpoczynamy wycieczkę po nowoczesnym ośrodku edukacyjnym, aby popularyzować wiedzę o górnictwie rud srebra, ołowiu i cynku w Tarnowskich Górach. Tutaj możesz dowiedzieć się o metodach wydobycia metali i metodach odwadniania podziemnego.

Po zwiedzaniu Muzeum Górnictwa turyści biorą hełmy, wsiadają do windy kopalnianej i szybem Angel zjeżdżają w dół 40,5 m. Tutaj rozpoczyna się ich niezwykła podziemna podróż, po korytarzach wpisanych w lipcu 2017 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa turystyczna ma 1740 m długości i łączy trzy dawne szyby kopalniane: Angel, Viper i God Bless. Trudne warunki podziemne, charakteryzujące się niską temperaturą i dużą wilgotnością powietrza, pozwalają każdemu poczuć atmosferę pracy górników przez te wszystkie lata bez ciężkiej pracy górników, zawalenia się kopalni, w ruchu i wysadzania wagonów. trasa to przepływ łodzi. Płyną między dwoma przystaniami zlokalizowanymi w szybach God Bless i Viper. Podróż starym tunelem odwadniającym to niezapomniane przeżycie dla gości kopalni.

Potrzebne informacje

Weź wygodne buty.

Masz prawo do robienia zdjęć.

Po powrocie do Katowic zostaniesz przeniesiony z powrotem do miejsca, w którym rozpocząłeś swoją podróż.

Masz prawo do robienia zdjęć.

Po powrocie do Katowic zostaniesz przeniesiony z powrotem do miejsca, w którym rozpocząłeś swoją podróż.

Formularz rezerwacji

Cennik

Dostępne języki:
PL, ENG, GER, ITA, SPAN, FRA, RUSS

Cena wycieczki obejmuje: przewodnika w języku polskim lub obcym (języki dostępne na każdej wycieczce), bilety, wypożyczenie sprzętu potrzebnego do zwiedzania, odbiór i dowóz, anglojęzyczny pilot, Mapa i przewodnik po Katowicach.

Wstęp tylko z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji

Przewiń do góry